На тържеството присъства и президентът Илияна Йотова
Председателят на СРС „Подкрепа“-Велико Търново Дешка Мандикова уважи празника на Великотърновския университет „Св.св.Кирил и Методий“ -11 май. 
Гост на тържеството бе и президентът Илияна Йотова.
Празничната програма започна в 11.00 часа с поднасяне на цветя пред паметника на светите братя Кирил и Методий.
Химнът на българската просвета „Върви, народе възродени“ беше изпълнен от сборна хорова формация на специалност „Педагогика на обучението по музика“ и Общинския духов оркестър.
Академично слово произнесе ректорът на ВТУ проф. д-р Димитър Димитров. Президенът Илияна Йотова, която е доктор хонорис кауза на Великотърновския университет, отправи приветствие. Благослов бе отслужен от митрополит Григорий.

