Председателят на СРС „Подкрепа“-Велико Търново Дешка Мандикова уважи празника на Великотърновския университет -11 май

На тържеството присъства и президентът Илияна Йотова

 

Председателят на СРС „Подкрепа“-Велико Търново Дешка Мандикова уважи празника на Великотърновския университет „Св.св.Кирил и Методий“ -11 май. 

Гост на тържеството бе и президентът Илияна Йотова.
Празничната програма започна в 11.00 часа с поднасяне на цветя пред паметника на светите братя Кирил и Методий.

Химнът на българската просвета „Върви, народе възродени“ беше изпълнен от сборна хорова формация на специалност „Педагогика на обучението по музика“ и Общинския духов оркестър.

Академично слово произнесе ректорът на ВТУ проф. д-р Димитър Димитров. Президенът Илияна Йотова,  която е доктор хонорис кауза на Великотърновския университет, отправи приветствие. Благослов бе отслужен от митрополит Григорий.