На 15 май, след приключени конструктивни преговори с работодателя д-р инж. Даниел Панов-кмет на община Велико Търново и членовете на Синдикат „Подкрепа“ бе подписан нов Колективен договор. Това съобщи Дешка Мандикова, председател на СРС „Подкрепа“-Велико Търново.
„Колективният договор е за работещите лекари, медицински специалисти, педагози, работници и служители от „Детско и училищно здравеопазване“, Детски ясли и детска млечна кухня на територията на Община В. Търново“, сподели Мандикова.
Тя допълни, че сновни акценти на дву- годишния договор са ежегодно осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд, подходящо работно облекло, заплащане на процент от пътните разходи, както и обучение на членовете на синдиката!

