Председателят на СРС „Подкрепа“-Велико Търново бе в Деня на сестринството в Държавната психиатрична болница в Церова кория

Дешка Мандикова, председател на СРС „Подкрепа“-Велико Търново посети Държавната психиатрична болница в с.Церова кория по повод организирания Ден на отворените врати.

Събитието бе навръх международния Ден на сестринството-12 май.

„Посещението ми в специализираното здравно заведение беше много полезно. Усетих как грижата, подкрепата и човешкото отношение се превръщат в надежда и възможност за ново начало“, коментира Дешка Мандикова.

Тя заедно с представители на различни институции, както и на членове на„Зонта куб“  разгледаха обновената база на психиатричната болница, разговаряха са с пациенти и с персонала.

„С директора на здравното заведение д-р Даниела Иванакова проведохме ползотворна работна дискусия.

Пациенти ни дариха с ръчно изработени от тях сувенири“, сподели Дешка Мандикова.