Съревнованието се проведе навръх Деня на детето-1 юни
Възпитаници на Основно училище „П. Р. Славейков“ във Велико Търново участваха в детски футболен турнир в Търговище по повод Международния ден на детето. Тимът беше придружен от председателя на СРС „Подкрепа“-Велико Търново Дешка Мандикова.
В надпреварата се включиха дванадесет отбора.
Гостите от Велико Търново определиха инициативата като добра възможност за децата да покажат уменията си и да се включат в спортен празник.
Председателят на Регионалната структура на КТ „Подкрепа“ във Велико Търново Дешка Мандикова подчерта социалния аспект на инициативата.
„За нас това е възможност да обърнем внимание на децата на нашите синдикални членове и на обществото като цяло, че Денят на детето е важен празник. По иновативен начин отбелязваме техния ден и им даваме възможност да покажат своите таланти“, подчерта Дешка Мандикова.
„Това е чудесна идея на РУО и КТ „Подкрепа“ – празник за децата, в който могат да покажат какво са научили. В много училища в България вече има занимания по интереси и децата са добре подготвени. Нашите ученици са от начален етап и са много мотивирани за добро представяне. За нас това е първо участие и се надявам да се представим достойно“, коментира директорът на ОУ „П. Р. Славейков“ във Велико Търново Данка Борисова.
„Децата са много ентусиазирани и очакват празника с нетърпение“, допълни Трифон Трифонов, родител.
За първи път в надпреварата се включват и два отбора от средношколци – ученици от 10. и 12. клас на 81-во Средно училище „Виктор Юго“ в София и Професионалната техническа гимназия „Симеон Велики“ в Търговище. Участват и два отбора от деца със специални образователни потребности, съобщи председателят на Синдикалния регионален съюз на КТ „Подкрепа“ в Търговище Васил Николов.
Турнирът се провежда за 15-а година, с прекъсване по време на пандемията от КОВИД-19. Организатори са Регионалното управление на образованието в Търговище, Регионалният синдикат „Образование“ и Синдикалният регионален съюз на КТ „Подкрепа“ в Търговище.
В съревнованието участваха ученици от трети и четвърти клас, а основната идея бе да се създаде празнично настроение и радост за децата в техния ден.

„Всяка година след турнира си пожелаваме поне едно от децата да поеме по пътя на футбола. Затова вече четвърта година сред награждаващите каним участник от първите издания на турнира. През миналата година това беше футболист от втория отбор на „Лудогорец“ – Разград. Така виждаме, че целта ни да насърчаваме бъдещи спортисти се реализира“, посочи синдикалният лидер.
Тимът от Велико Търново се класира на четвърто място и спечели феърплей купата.
Всички участници получиха награди. За победителите бяха осигурени купи, медали и футболни топки.

